معایب و مزایای نور های آبی اطراف ما


مقدمهچرا وقتی به مانیتور کامپیوتر یا گوشی خیره می شویم چشمان ما زود خسته می شوند؟ آیا می دانستید خشکی چشم بیماری شایعی است که به دلیل استفاده زیاد از صفحه نمایشگر ایجاد می شود؟ چرا خواب ما آشفته است؟ چرا متخصصان می گویند نیاز به خرید عینک کامپیوتر شیائومی داریم؟نور آبی چیست؟نورها به دو دسته مرئی و نامرئی طبقه بندی می شوند. معیار شمارش نورهای مختلف به عنوان مرئی یا نامرئی بر اساس شدت و طول آنها تعیین می شود. هر چه طول موج بیشتر و انرژی کمتر باشد، نور بیشتر قابل مشاهده است. نور مرئی نوری نرم، ملایم و مفید است. حالا برعکس است. هر چه طول موج کوتاهتر و انرژی بیشتر باشد، نور نامرئی تر می شود و به عنوان نور مضر طبقه بندی می شود. خبر بد این است که نور آبی نسبت به رنگ های دیگر طول موج کوتاه تری دارد و نسبت به رنگ های دیگر انرژی بیشتری دارد و نور مضر به حساب می آید.
نور آبی هم از منابع طبیعی و هم از منابع غیر طبیعی می آید. آیا می دانستید که خورشید نیز نور آبی تولید می کند؟ با این حال، نور آبی تولید شده توسط خورشید مفید است. قبلاً گفتیم که این نور مضر است، اما چگونه می توان گفت که نور آبی تولید شده توسط خورشید مفید است؟ آن را هم توضیح خواهیم داد. اما دومین منبع نور آبی، دستگاه های الکترونیکی هستند که در زیر فهرست کرده ایم:
نور آبی، مانند سایر رنگ های نور مرئی، در اطراف شما وجود دارد. خورشید نور آبی ساطع می کند. همین امر در مورد نور ماه و نورهای فلورسنت نیز صدق می کند. با توجه به گسترش وسایلی که بر فناوری دیود ساطع کننده نور (LED) تکیه دارند، انسان بیش از هر زمان دیگری در معرض نور آبی قرار دارد.
صفحه نمایش های کامپیوتر و لپ تاپ، تلویزیون های صفحه تخت، تلفن های همراه و تبلت ها از فناوری LED با نور آبی بالا استفاده می کنند.خرید عینک کامپیوتر شیائومیعینک هایی وجود دارند که نور آبی ورودی را فیلتر می کنند. خرید عینک کامپیوتر شیائومی، شیشه های فیلتر کننده نور آبی می گویند. این عینک مخصوص کار با کامپیوتر شیائومی در دو نوع طبی و غیر طبی است و حتی اگر چشمانتان ضعیف نباشد می توانید از آن استفاده کنید. البته عینک های طبی نیز وجود دارند که نور آبی را فیلتر می کنند. این عینک درصد مشخصی از نور آبی دریافتی را فیلتر می کند که فروشنده قبل از خرید به شما اطلاع می دهد. اگر فروشنده درصد فیلتر نور آبی عینک لپ تاپ شیائومی را ارائه نمی کند، حتما قبل از خرید از آنها بپرسید که چند درصد فیلتر عینک را خریداری کنید.
معمولاً لیوان هایی با فیلتراسیون 60 درصد یا بالاتر مناسب هستند. البته این عینک کامپیوتر شیائومی تقریباً گران است، اما برای محافظت از چشمان شما ارزش آن را دارد. انواع ارزان تری نیز از این عینک وجود دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *